Gratulálunk szakkollégistáinknak, akik kiemelkedően teljesítettek a XXXVI. OTDK különféle szekcióiban – büszkék vagyunk minden előadónkra és opponensünkre!
Az Állam- és Jogtudományi Szekción a tizenegy első helyen végző ELTE-s hallgatóból öten a tagjaink közül kerültek ki, míg az egyetem hat második helyezettjéből ketten bibósok. A felkészítést hálásan köszönjük a dolgozatok konzulenseinek, az igazgatóságnak, valamint mentortanárainknak.
Első helyen végzett:
Bodansky Benjámin: Károsulti közrehatás és kármegosztás az államfelelősség rendszerében (konzulens: Kajtár Gábor)
Fábián József: A stabil kriptopénzek kibocsátóira vonatkozó prudenciális követelmények elemzése a kriptoeszközök piacairól szóló uniós rendelettervezetben (konzulens: Gárdos Péter)
Rákos Réka: Az uniós jog megsértéséért fennálló tagállami kártérítési felelősség: Pürrhoszi győzelem? A Francovich-doktrína érvényesítése és alkalmazása a magyar jogban (konzulens: Somssich Réka)
Szirányi Péter: A haszonélvező birtokosi minőségének kérdése a római jogban (konzulens: Siklósi Iván)
Valastyán Marcell: A jogellenesen megszerzett bizonyítékok befogadhatósága nemzetközi beruházásvédelmi választottbírósági eljárásokban (konzulensek: Hevesi Rebeka, Varga István)
Második helyen végzett:
Hordós Alex: Vakfolt az Alapokmányon – az erőszakkal való fenyegetés természete a jus contra bellum rendszerében (konzulens: Kajtár Gábor)
Tenczer Márton: Kollektív szerződés vagy versenykorlátozó megállapodás? – A szervezkedési szabadság versenyjogi korlátai (konzulensek: Rácz Réka, Havas Bence)
Különdíjban részesült:
Lukács Domokos: A közérdek vizsgálata és jelentéstartalmai az alkotmánybírósági gyakorlatban (konzulens: Milánkovich András)
A döntőbe jutott:
Breznyán Gergő: A bűnszervezet bírói gyakorlata az új törvényi definíció tükrében (konzulens: Ambrus István)
Hamecz Flóra: Kortárs társadalmiszerződés-elméletek (konzulensek: Fábián Áron, Matyasovszky-Németh Márton)
Kiss Veronika: A jogi és jogászi kultúrára ható jogelméleti irányzatok – Kivonat a legfontosabb tudományos munkákból, különös tekintettel az Egyesült Államokra (konzulens: Matyasovszky-Németh Márton)
A döntőben opponált:
Derzsi Sándor, Kun Tóbiás, Nagy Ottó, Sallér Eszter, Szabó Menta, Vörös Emese Hargita
Szakkollégistáink a Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi, a Társadalomtudományi és a Had- és Rendészettudományi Szekciókban is kiemelkedően szerepeltek.


A Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció Nevelésszociológia tagozatán második helyezést ért el:
Petrov Katarina Egyenlő hozzáférés a felsőoktatáshoz című munkájával (konzulens: Rónay Zoltán)
A Társadalomtudományi Szekcióban első helyen végzett:
László Tamás: Bölcs laikusok a „nép” képviseletében? A deliberatív közösségi gyűlések képviseletelméleti megközelítése és magyarországi gyakorlatuk empirikus vizsgálata (konzulens: Illés Gábor és Oross Dániel)
Második helyen végzett:
Nemes Anna Zsófia A minimális ellátás elvének tartalma és érvényesülése a magyar szociális rendszerben (konzulens: Bencsik András)
Különdíjban részesült:
Dénes Kornél Máté A legitimitás ára (Politikatudomány III. tagozat) címen bemutatott kutatásával (konzulens: Navracsics Tibor)
Le Julianna Phuonglinh: Lehetnek kisebbségi nők a saját kultúrájuk áldozatai? A roma nők helyzete Magyarországon (konzulens: Kiss Valéria és Fábián Áron).
A döntőbe jutott:
Szikinger István: Az előválasztások megjelenése Magyarországon összehasonlító perspektívában – Többpárti előválasztások Magyarországon és Olaszországban címmel bemutatott előadásáért, valamint ugyancsak
A Had-és Rendészettudományi Szekció Kriminológia és Büntetés-végrehajtás tagozatában a döntőbe jutott:
Krafcsik Norbert: Az Emberi Jogok Európai Egyezménye 3. cikkének hazai érvényesülése a szabadságelvonással járó szankciók során (konzulens: Dr. Koósné Dr. Mohácsi Barbara).
Gratulálunk szakkollégistáinknak a kiemelkedő eredményekért!