Szakmai Nap 2022

Szakkollégiumunk már évtizedek óta jeleskedik a tehetséggondozás terén, ennek egyik legfontosabb alappillére pedig a szakmaiság. Ezen értéket igyekszünk folyamatosan aktuálissá tenni, tagjainknak pedig mindig naprakész tudást átadni. 2022. március 25-én megrendezésre került a Bibó István Szakkollégium hagyományos belső tanulmányi versenye, a Szakmai Nap. Tagjaink a múlt tanévben írt dolgozataikat, illetve a az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára készült írásaikat, kutatásaikat mutatták be két tagozatban versenyezve.

A verseny során hagyományosan szakmai zsűri pontozza, illetve opponensek értékelik a versenyzők előadásait. A Közjogi Tagozat zsűrije Balázs István, Pap András László és Szalay Klára, a Politológia Tagozat zsűrije Darabos Ádám, Gerő Márton és Mándi Tibor voltak.

A 2022-es Szakmai nap győztesei a Közjogi Tagozatban:

• 1. hely: Hangsúlyeltolódások a közigazgatási jogorvoslati rendszerben: A fellebbezés marginalizálódása a bürokráciacsökkentés oltárán (Kis Krisztián Péter)
  • 2. hely: Védőháló a liberalizált piacok kivetettjeinek (Beyer Fülöp)
  • 3. hely: A klímaváltozás és a természeti katasztrófák miatt lakóhelyüket elhagyó személyek (klímamenekültek) nemzetközi jogi helyzete (Gera Anna)
  • Legjobb opponens: Nemes Anna Zsófia

A 2022-es Szakmai nap győztesei a Politológia Tagozatban:

• 1. hely: Demokratikus innovációk a magyar pártok programjaiban (Kiss Alexandra)
  • 1. hely: Bölcs laikusok döntéshozói szerepben? (László Tamás)
  • 3. hely: Ellenszer? A rezsimen kívüli ellenzéki mozgalmak sikereinek lehetőségei a hibrid rezsimekben, Ukrajna és Szerbia összehasonlításában (Dénes Kornél)
  • Legjobb opponens: László Tamás