Állampolgári Nevelés Tábor

Szakkollégiumunk 2015. április 29. és május 3. között tizenötödik alkalommal szervezte meg a mára már hagyománnyá vált Állampolgári Nevelés Tábort. Ebben az évben ötven kiskunhalasi és őri – 13-14 éves – diák vett részt az 5 napos programon Parádfürdőn, ahol a szakkollégistákkal együtt, 7-8 fős csoportokban interaktívan dolgozták fel az emberi együttélésről, globális problémákról, illetve gazdasági és közjogi alapismeretekről szóló munkafüzetet. A munkafüzet témáinak feldolgozása után játékos formában ismerhették meg az Országgyűlés munkáját: négynapos tanítási hétről folytattak le egy szakkollégista által koordinált vitát a diákok, a vita után pedig szavaztak is a törvényjavaslat elfogadásáról.

A közös tanulás mellett fontos szerepet kapott a közös szórakozás is. Ennek keretében megtekintettük az egri Camera Obscurát, Szilvásváradra kirándultunk majd Parádfürdőn meglátogattunk egy veteránjármű találkozót.

A tábor megrendezését az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet mellett a Norvég Civil Támogatási Alap támogatása tette lehetővé.

EEA+Grants+-+JPG Norway+Grants+-+JPG DemNet 35436-10788-dl366 NCSSZI_logo_rgb